Offside – walka o marzenia

Offside autorstwa Juliany Stone to historia, którą powinna przynajmniej raz przeczytać każda kobietaOffside autorstwa Juliany Stone to historia, którą powinna przynajmniej raz przeczytać każda kobieta (https://www.taniaksiazka.pl/offside-siostry-barker-tom-1-juliana-stone-p-1335722.html). To lektura dla młodych i starszych, doskonale bowiem prezentuje walkę o siebie i swoje marzenia. Poruszane tutaj wątki rodziny, miłości, walki o marzenia i próby odnalezienia się we wrogo nastawionym otoczeniu motywują i dają do myślenia.

Trudny powrót do domu

Powroty do rodzinnego domu to motyw wielu znanych nam dzisiaj powieści. Jednak tutaj łączy się on nie tylko z wspomnieniami zalewającymi umysł po postawieniu nogi w rodzinnym miasteczku. Młoda, zaledwie dwudziestoparoletnia dziewczyna wyjechała ze swojego miasteczka w pogoni za karierą. Udało jej się osiągnąć cel, jednak kontuzja zmusiła ją do odłożenia łyżew i powrotu do domu. Na miejscu musi zmierzyć się ze zgryźliwą siostrą bliźniaczką, która jako jedyna z trójki rodzeństwa została w domu aby opiekować się chorym ojcem. To także łamiący głównej bohaterce serce widok starego, schorowanego człowieka, który kiedyś wiązał jej na nogach łyżwy.

Walka o swoje miejsce

Nie każdy mężczyzna zgadza się z tym, że kobieta może osiągnąć sukces jako członek drużyny hokejowej. Tak też dzieje się kiedy hokeistka Billie – Jo – Bakker nie chcąc rozstać się z miłością do sportu postanawia dołączyć do lokalnej drużyny. Nie byłoby problemu gdyby Billie chciała dołączyć do żeńskiej drużyny, ona jednak postanawia dołączyć do miejscowej męskiej drużyny hokejowej. Nie podda się łatwo, mimo wszechobecnej niechęci. To w końcu łyżwy łączą się z najpiękniejszymi chwilami spędzonymi kiedyś z teraz, ciężko chorym ojcem. Mężczyźni z drużyny otwarcie okazują jej niechęć i nie wyobrażają sobie kobiety w swoim gronie. W książce zatem pojawia się wątek feministyczny. Pokazana jest siła kobiet i wytrwałość w dążeniu do celu.

Miłosny wątek

Jedyną osobą wspierającą Billie w jej decyzji jest Logan Forest. Przystojny, wysoki i bardzo ponętny chłopak. Ten ciemnowłosy mężczyzna kiedyś jej nie dostrzegał i traktował jako zwykłą chłopczycę. Zwracał uwagę tylko na Betty, siostrę Billie, za którą uganiała się większość męskiej populacji miasteczka. Teraz wszystko się zmienia i chociaż sam nie wie dlaczego, nie może oderwać od niej wzroku. Poruszony tutaj wątek miłosny zaskakuje, zastanawia i przede wszystkim jest seksowny.

Offside to książka ciekawa, seksowna, zabawna, napisana dostępnym i wciągającym językiem i miejscami dająca do myślenia. Ciekawa fabuła i  wątki, miłość, nienawiść, rodzina. Podjęte tematy są znane każdemu z nas. To lektura kobieca, ale spokojnie może zapoznać się z nią każdy mężczyzna. Książka odbiega od typowych schematów i sprawia, że niejeden czytelnik postanowi do niej wrócić drugi czy trzeci raz.

Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com