Gra o miłość

Juliana Stone to jedna z takich kobiet, która wie czego chce od życia i doskonale innym to pokazujeJuliana Stone to jedna z takich kobiet, która wie czego chce od życia i doskonale innym to pokazuje. Pomimo tego, że od 2010 roku zajmuje się pisaniem, to polskim czytelnikom nie jest jeszcze znana. Do tej pory jej opowiadania nie były znane na rynku polskim. A “Boys like you” czy “You make me weak” zyskały bardzo duże uznane wśród czytelników za granicą. Na szczęście jej kolejna powieść została przetłumaczona na język polski, dzięki czemu czytelnicy mają szansę na poznanie jej seksownego stylu pisania. Czas na “Offside. Siostry Baker”.

W świecie mężczyzn

Trzeba przyznać, że autorka świetnie wpisuje się w tematykę naszych czasów. Przecież ile mówi się na temat tego, że kobiety powinny być traktowane na równi z mężczyznami. Żadna kobieta nie jest gorsza od mężczyzn. Jeżeli kobieta chce budować dom, to może się wykazać. Jeżeli ma odpowiednie umiejętności, to powinna stanąć na czele potężnej korporacji. Kobiety zawsze powinny mieć okazję do tego, aby udowodnić swoje umiejętności. Wróćmy jednak do naszego opowiadania. Oto Billie Jo-Baker dla której hokej jest bardzo ważnym elementem życia. Do czasu kontuzji udzielała się i była gwiazdą drużyny sportowej pomagając jej zdobyć laury. Kontuzja wymusiła jednak na niej wycofanie się ze sportu na dłuższy czas. Udało jej się wrócić do pełni zdrowia. Chce zatem wrócić do gry w lokalnej drużynie sportowej. Nie jest jej to jednak dane. Na drodze do spełnienia swojej pasji staje…jej płeć. Żaden z mężczyzn grających w drużynie ma za nic jej umiejętności. Nie chcą grać z kobietą i już. Nawet wtedy, kiedy okazuje się, że Billie jest o wiele lepsza od zdecydowanej większości drużyny.

Wojna płci


W małym miasteczku bardzo szybko roznosi się, że Billie ma zamiar wejść do świata mężczyzn. Rozpoczyna się lokalna wojna płci, której główną bohaterką jest właśnie Billie. Jednak nie tylko z tym musi się ona zmierzyć. Kobieta bardzo by chciała podbić serce pewnego faceta, którego zna od dzieciństwa a który ma ją za chłopczycę. Tak, kiedy była mała Billie taka właśnie była. Jednak czasy się zmieniły a ona nadal na zabój kocha się w Loganie Forescie, który co tydzień jeździ z nią na łyżwach. Czy uda się jej zdobyć serce tego uroczego przystojniaka, który widzi w niej jak na razie tylko fajną kumpelę? Czy uda jej się wejść do lokalnej drużyny hokeja? Warto się o tym przekonać. “Offside. Siostry Baker”.Juliany Stone to bardzo pozytywna, wesoła i z nutką drapieżności opowieść, która na pewno wspaniale odnajdzie się w rękach każdej kobiety. Nie ważne, czy przy naszym boku jest ukochany, czy też nie – ta książka to absolutny must have.

Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com